Čo je to LARP?

adoLARP je akcia, ktorá je zároveň spoločenskou hrou, kultúrnym podujatím, relaxačnou terapiou a príležitosťou rozvíjať svoju fantáziu, prípadne premieňať obsah svojej rozvinutej fantázie na skutočnosť. Čiastočne. LARPy (live action role play) sú hry na hrdinov, hrané na živo, až na to, že každý môže byť tým, kým chce.

Nie sú vám sympatickí maloletí hrdinovia, ovešaní čarodejnými predmetmi, ktoré všetku námahu oddrú namiesto ich nositeľov? Buďte charizmatický temný mág, rozvíjajúci svoje nekalé plány, buďte krutým tyranom a vychutnajte si to najprecítenejšie zvíjanie sa v predsmrtných kŕčoch, ktoré vám s radosťou pripraví niektorý z vašich protivníkov.

Ani toto nie je nič pre vás? Tak buďte pouličný predavač rýchleho elfského občerstvenia, nepríjemný podnikateľ v oblasti poskytovania ochranných služieb opusteným princeznám, starý rytier, ktorého nebaví život, prípadne mladý rytier, ktorého nebaví smrť.

Ani toto nie je nič pre vás? Seďte teda celý deň v krčme, popíjajte pivo, požmurkávajte na sympatické krčmárky a dúfajte, že vám nerozbijú krčah o hlavu. Vy chcete ísť na LARP! Jediné, čoho sa zatiaľ možno bojíte je, že neviete, čo tam budete robiť. Nezúfajte, majstri a organizátori vám poradia, vymyslia spolu s vami ideálu zmes hrdinstva, intríg, vtipu a pohodového ničnerobenia, po ktorej zatúžite s príchodom leta (občas aj zimy) každý rok.

LARP from peter višňovský on Vimeo.

Peter Višnovský - Andrea Boldišová present a short documentary about LARP.

LARP TALKSHOW: PO LOPATE

Chcete sa dozvedieť niečo viac o LARPe? Vypočujte si od samotných larpistov o čom to je. Máme pre Vás pripravených 5 častí TalkShow Po lopate.