Organizačné informácie 

 

Na tomto mieste sa dozviete všetky organizačné informácie, ktoré vám umožnia pohodlne si pripraviť harmonogram, zaregistrovať sa, zbaliť si potrebné veci a bez ďalších problémov sa sústrediť na hru. V prípade, že by ste v tejto príručke niektorú potrebnú informáciu nenašli, neváhajte a kontaktujte nás na e-mailovej adrese kralovstvo@event-horizon.sk.

O akú hru vlastne ide?

LARPové hry zo sveta Kráľovstva Vína patria medzi veľké fantasy LARPy, ktoré sa tradične odohrávajú v okolí hradu Červený Kameň. Samotné kráľovstvo je fiktívnym krajom, ktorý je inšpirovaný históriou okolitého vinárskeho regiónu, obohateného o rozprávkové a fantasy prvky. Zatvorte oči a predstavte si stredovekú Európu, pridajte k tomu báje, čary a nadprirodzené bytosti, štipku vtipu a ste tam. Viac informácii o LARPových hrách vo všeobecnosti, prípadne o svete Kráľovstva Vína nájdete na našej stránke: https://kralovstvovina.event-horizon.sk.

Kde sa hra koná?

Hra sa odohráva v priestoroch hradu Červený Kameň. Na miesto sa jednoducho dostanete autobusom, zastávka Častá, Červený kameň sa nachádza priamo oproti hradu (100 m od vchodu do areálu), zo zastávky Častá, základina je potrebné vyjsť pešo (cca 2 km) po mierne stúpajúcej asfaltovej ceste na hradný kopec. Je tiež možné prísť autom, keďže hneď vedľa areálu sa nachádza rozľahlé parkovisko, na ktorom je možné neobmedzene parkovať. V prípade, že by mal niekto záujem doraziť na hru pešo, okolo hradu prechádza žltá (trasa Zochova chata – Častá) a zelená (trasa Modra – Sološnica) turistická značka.

Kedy sa hra koná?

Najbližšou LARPovou hrou, ktorú pre vás organizujeme budú Príbehy červenokamenskej pevnosti V, ktoré sa budú odohrávať 7. novembra (listopad) 2020.

Kto tam bude?

Na základe skúseností s predošlými ročníkmi našich LARPov predpokladáme, že hry sa zúčastní približne 60-100 hráčov vo veku minimálne 15 rokov. Presný počet hráčov sa samozrejme z roka na rok mení. Hráči vo veku 15-17 rokov sa musia pri registrácii preukázať vyplneným a podpísaným tlačivom, potvrdzujúcim súhlas ich rodičov s účasťou dieťaťa na hre. V prípade, že by sa chcel hry zúčastniť hráč mladší ako 15 rokov, je potrebné všetko v dostatočnom predstihu osobne komunikovať s členmi organizačného tímu. Spravidla ale bude potrebné, aby hráča mladšieho ako 15 rokov sprevádzala dospelá osoba a mal so sebou súhlas rodiča.

 

Ďalšie informácie budú pribúdať priebežne