Organizačné informácie 

 

Na tomto mieste sa dozviete všetky organizačné informácie, ktoré vám umožnia pohodlne si pripraviť harmonogram, zaregistrovať sa, zbaliť si potrebné veci a bez ďalších problémov sa sústrediť na hru. V prípade, že by ste v tejto príručke niektorú potrebnú informáciu nenašli, neváhajte a kontaktujte nás na e-mailovej adrese kralovstvo@event-horizon.sk.

O akú hru vlastne ide?

LARPové hry zo sveta Kráľovstva Vína patria medzi veľké fantasy LARPy, ktoré sa tradične odohrávajú v okolí hradu Červený Kameň. Samotné kráľovstvo je fiktívnym krajom, ktorý je inšpirovaný históriou okolitého vinárskeho regiónu, obohateného o rozprávkové a fantasy prvky. Zatvorte oči a predstavte si stredovekú Európu, pridajte k tomu báje, čary a nadprirodzené bytosti, štipku vtipu a ste tam. Viac informácii o LARPových hrách vo všeobecnosti, prípadne o svete Kráľovstva Vína nájdete na našej stránke: https://kralovstvovina.event-horizon.sk.

Kde sa hra koná?

Hra sa odohráva v lesíku pri hrade Červený Kameň. Na miesto sa jednoducho dostanete autobusom, zastávka Častá, Červený kameň sa nachádza priamo oproti hradu (100 m od vchodu do areálu), zo zastávky Častá, základina je potrebné vyjsť pešo (cca 2 km) po mierne stúpajúcej asfaltovej ceste na hradný kopec. Je tiež možné prísť autom, keďže hneď vedľa areálu sa nachádza rozľahlé parkovisko, na ktorom je možné neobmedzene parkovať. V prípade, že by mal niekto záujem doraziť na hru pešo, okolo hradu prechádza žltá (trasa Zochova chata – Častá) a zelená (trasa Modra – Sološnica) turistická značka.

Kedy sa hra koná?

Najbližšou LARPovou hrou, ktorú pre vás organizujeme bude Letný LARP Kráľovstvo Vína 2023, v termíne 20.-23. 7. 2023. Ide o desiaty ročník letnej udalosti s podtitulom Príbehy spod Vlčích Skál X.

Kto tam bude?

Na základe skúseností s predošlými ročníkmi našich LARPov predpokladáme, že hry sa zúčastní približne 100-150 hráčov vo veku minimálne 15 rokov. Presný počet hráčov sa samozrejme z roka na rok mení. Hráči vo veku 15-17 rokov sa musia pri registrácii preukázať vyplneným a podpísaným tlačivom, potvrdzujúcim súhlas ich rodičov s účasťou dieťaťa na hre. V prípade, že by sa chcel hry zúčastniť hráč mladší ako 15 rokov, je potrebné všetko v dostatočnom predstihu osobne komunikovať s členmi organizačného tímu. Spravidla ale bude potrebné, aby hráča mladšieho ako 15 rokov sprevádzala dospelá osoba a mal so sebou súhlas rodiča.

 

Ďalšie informácie budú pribúdať priebežne